Kalkınma Ajansları Destekleri

KALKINMA AJANSLARI

Bölgesel ekonomik kalkınma ve sosyal gelişme alanında yaşanan yapısal dönüşümün ve sürdürülebilir kalkınmanın en önemli kurumları arasında yer alacak olan “kalkınma ajansları” Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) koordinasyonunda kurulmaya başlamış daha sonra T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Bölgesel gelişme uygulamalarımız ile bölge planlarımızın etkinliğinin ve başarısının yükseltilmesini; bölgelerin ülkemizin genel büyümesine, gelişmesine, refahına ve istikrarına katkısının artırılmasını; sosyal uyum ve adaletin güçlendirilmesini ve değişen küresel rekabet şartlarına adaptasyonun hızlandırılmasını sağlayacak,

Yüksek nitelikli personeli, esnek kaynak ve istihdam yapısı ile kurum, kuruluş ve şahıslara sağladığı idari, mali, teknik desteklerle başta girişimciler olmak üzere bütün yerel aktörlerin kalkınma çabalarına katılımını teşvik edecek,

Sağlayacağı proje ve faaliyet desteklerinde kişi, kurum ve kuruluşların eş finansmana dayalı ortak proje üretme ve yönetme kültürü ve yeteneğini geliştirecek; sahiplenme ve işbirliği duygusunu güçlendirecek; bölgenin girişimcilik potansiyelini harekete geçirecek ve sürekli olarak yükseltecektir.

Bu kapsamda Kalkınma Ajansları bölgesel Bazda hibe destekler vermektedir. Yapılacak yatırımla İlgili proje bazında bir değerlendirme yapılacak olup, proje konuları her bölgenin kendi dinamiklerine uygun olarak farklılıklar göstermektedir.

İlki İzmir’de kurulan İZKA (İzmir Kalkınma Ajansı) ile desteklerine başlayan Kalkınma Ajanslarına yönelik firmamız, kobilerimize ve yatırımcılarımıza Proje hazırlama konusunda destek vererek hibe programlardan yararlanmalarına aracılık etmiş ve birçok kobi bu projeler sayesinde destek almaya hak kazanmış ve projelerini hayata geçirmişlerdir.


Kalkınma ajansları ile ilgili hibe destekler için firmamızla irtibata geçiniz.

Firmamızın hazırladığı ve başarılı bulunan bazı projeleri aşağıda belirtilmiştir.


İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)

ÜNİVERSAL KİMYA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (Proje 1.seçilmiştir)

ÇELİK NAKIŞ SAN ve TİC LTD ŞTİ


Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)

ÇETİN KURUYEMİŞ TARIM GIDA PETROL TAAH. İTH.İHR.SAN ve TİC.LTD ŞTİ


Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA)

BULGAN İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ

SEYYİDLER GIDA İNŞAAT DAY.TÜK.MALL.EMLAKÇILIK SAN. ve TİC LTD ŞTİ

 

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (Doğaka)

OYPAŞ FISTIKÇILIK ve FISTIK ENTEGRE TESİSLERİ TİC. ve SAN.LTD ŞTİ